knjizevnici

Дружење са књижевницима

У оквиру традиционалне манифестације Дечја недеља која се сваке године обележава у октобру месецу, нашу школу су 07. октобра посетили књижевници „Вршачког књижевног клуба“.
Ученици  другог и трећег разреда Пољопривредне школе „Вршац“ имали су прилику да уживају у поетском и афористичарском дружењу са :
Јадранком Ћулум, професорком српског језика и песникињом
Слободаном Ђекићем, оснивачем Вршачког књижевног клуба и књижевником,
Зораном Ђуровићем, афористичарем.
У току једног школског часа ученици су имали прилику да чују одабране стихове и афоризме. Уз смех и лепо дружење разговарало се и о испољавању креативних и уметничких способности и активности деце.
Наша ученица Кристина Чикара, изузетно талентована млада песникиња, говорила је о својим песмама и представила своју песму „Огњиште у искри сећања“.
Било је то прелепо дружење са надахнутим гостима који су своје књиге поклонили нашим ученицима са жељом да у њима пробуде стваралачки импулс. Дружење је организовало Стручно веће професора српског језика

knjiz