Европски дан језика

У петак 26.9.2014. године у нашој школи је први пут обележен Европски дан језика, али се надамо да ће ова манифестација постати традиционална. Ученици су заједно са професоркама енглеског и немачког језика Анитом Ђурић–Стојковић, Сањом Жарков и Весном Пузин правили паное на разним језицима и организовали приредбу којом су нам приближили разне језике из нашег окружења и указали нам на многе језичке занимљивости. Циљ ове манифестације је било промовисање учења страних језика и језичке различитости. Уз мото: “Колико језика говориш, толико вредиш”, наши ученици су нам се представили на 17 језика. Осим енглеског, немачког, шпанског, румунског, мађарског, словачког, чешког и турског језика, говорило се  на холандском и јапанском језику.