матурска

Матурска екскурзија

МАТУРСКА ЕКСКУРЗИЈА, ПАРАЛИА КАТЕРИНИ, ГРЧКА, СЕПТЕМБАР 2018.

Матуранти и професори Пољопривредне школе „Вршац“ су се  30.09.2018. године у раним јутарњим часовима вратили са матурске екскурзије из Грчке. Матурска екскурзија протекла је у најбољем реду, матуранти су својим понашањем достојанствено представили  државу, град и школу. Током  боравка ученици су обишли планину Олимп и упознали се са грчком митологијом, видели древне ископине античког града Диона, видели маслињаке и памучна поља Грчке, предивне и нестварне манастире Метеори, а последњег дана боравка обишли смо Солун.
У Солуну ученици су  видели Белу кулу, велики Аристотелов трг, Цркву Светог Димитрија заштитика Солуна, и најбитније обишли су Српско војничко гробље на Зејнтинлику.
А баш тада, тог дана, на Зејнтинлику обележавано је 100 година од пробоја Солунског фронта и велике победе Србије и савезника у Првом светском рату.
Истог дана ученици и наставници су на Зејнтинлику имали прилику да виде и део церемоније обележавања стогодишњице пробоја Солунског фронта  којој су присуствовали представници влада и војних лица свих земаља победница.
Имали смо  част да видимо чика Ђорђа, који иако има пуних 91 годину и нарушено здравље,  поносно чува сећање на велику победу Србије и трагичну судбину страдалих војника.
После свег виђеног, кренуло се пут Србије.

мат4 мат3 мат2 матур1