НМП

Наша мала пијаца

У школи је почела да ради ,,НМП,, (Наша мала пијаца)!
Захваљујући љубазности добрих људи из Туристичког савеза Вршца дат нам је на коришћење предиван дрвени штанд, а ми смо га попунили свим оним производима које ученици смера пољопривредни техничар производе својим вредним рукама на школској економији.
Тренутно се могу купити краставац и лук, а ускоро стижу и јаја, паприка, парадајз, пасуљ, шљива, бресква, јабука, мед и још много тога.
На овај начин ученици уче и практично наставу из предмета предузетништво, односно уче како најбоље продати свој производ на тржишту.
За сада су купци наставници школе и посетиоци, а идеја је да се у наредном периоду сличан штанд отвори испред школе или на вршачкој пијаци како би сви заинтересовани грађани могли да дођу до изузетно квалитеног поврћа и воћа по врло приступачним ценама…