агрино

Прва радионица

У Пољопривредној школи „Вршац“ је 28.11.2018. године одржана прва од шест радионица у оквиру великог ИПА пројекта Србија – Мађарска, АГРИННО. Радионице имају циљ да приближе нове технологије и савремен начин узгоја повртарских биљака у затвореном простору заинтересованим произвођачима, ученицима школе, као и члановима АГРИННО удружења. Теме ове радионице су биле  приближавање АГРИННО пројекта, затим значај контроле земљишта као и важност плодореда у повртарској производњи. Предавачи из Института за ратарство и повртарство у Новом Саду су на најбољи начин пренели своја знања окупљеним произвођачима и ученицима, којих је било близу педесет.
На самом почетку 2019. године Пољопривредна школа „Вршац“ ће у оквиру овог пројекта добити најсавременији пластеник који мери све параметре у, и ван пластеника, преко интернет мреже шаље податке, а такође је управљивост могућа преко самог интернета у виду проветравања, затварања, наводњавања и слично.
У децембру ће бити организована радионицу,  која ће за тему имати систем рада савремених пластеника и значај и начин очувања здравља биљака у пластеницима.
Првој радионици присуствовали су и чланови Фонда за Европске послове из Новог Сада који су део овог великог пројекта и наша велика подршка.

аг1 аг2