СветиТрифун

Свети Трифун

Свети Трифун, школска слава, свечано је обележена14.02.2015. Приредбу поводом славе организовале су проф. Душица Ћирин и проф. Александра Молнар, уз музичку и хорску пратњу хора “Распевани професори”. Техничка подршка проф. Мирослав Цуца. Традиционално, том прилком је реализовано такмичење произвођача вина и ракија. Ову активност организовали су Стручно веће за пољопривредну групу предмета и Стручно веће за прехрамбену групу предмета. Прослави су присуствовали и гости из Румуније и Јапана. Са Пољопривредном школом из Коба (Јапан) успостављена је сарадња. Извршена је размена биља, од њих смо добили црну самурајску соју и слатки кромпир батат. Семе је посејано, а то су учинили ученици смера Пољопривредни техничар уз руковођење проф. Славице Станковић.