HlebVino

Укуси Дунава : хлеб, вино и лековито биље

Дана 20.04.2016. настављен је велики међународни пројекат подунавских земаља које представљају своје производе: хлеб, вино и лековито биље. Гости су били из Румуније и Немачке. Дочекали су их представници школе укључени у пројекат и представници Града Вршца. Посебно нам је драго што је гост наше школе био и др. Курт Мезгер министар пољопривреде за Немачку покрајину Баден-Вуртемберг. Господин Курт и ова Немачка покрајина били су домаћини најбољим ученицима пољопривредних струка, пољопривредних школа Војводине. У посети Немачкој тада су била и наша два ученика Гутеша Никола и Крачуњел Марко, најбољи ученици Пољопривредни техничари. Господин Курт је обећао да ће ова бесплатна студијска путовања бити настављена  ове и наредних година као помоћ и награда најбољим ученицима пољопривредних школа Војводине.

Put vina